Процедура і основні етапи прання килимів

 У даній статті описані всі популярні в Казахстані і Туреччині процеси прання килимів, і методи які є вдосконаленими і найбільш доступними.

- обслуговуючий транспорт, який збирає килими для прання, доставляє їх на коврово-очисні фабрики або ательє для прання килимів.

-розвантажені з транспорту килими упорядковано відповідно до їх якості, властивостями, і матеріалу, і розвозять в спеціальні відділи. Оскільки техніка їх прання теж відрізняється від інших. Більш детальну і задовільну інформацію про дані техніках ви можете знайти за посиланнями, розташованим в самому низу нашого сайту.

-після розподілу по відділах килими переходять на наступний етап очищення (машинне прання):

1. Очищення від пилу. Процес ділиться на дві частини.

А) Метод силового струшування, який є традиційним. Місце - клітина, в яке вкладаються кілька килимів одночасно, поступово розкручується і при здійсненні оборотів відбувається підняття і різке опускання килима, килими падають вниз, таким чином, позбавляючись від пилу за допомогою електронних механізмів в корпусі. Створюється штучний вакуум, який і притягує велику частину пилу з поверхні килимових виробів. Іншими словами ефект пилососа.

Б) Метод вакуумізації

Процесів видалення пилу за допомогою потужного вакума і гребінця для видалення застарілого ворсу і катишек. Судячи за популярністю гребінця для видалення застарілого ворсу і катишек, даний процес замінить вакуумізації повністю. 

 2.Очищення від пилу скребками.

Процес скребленія був доданий між струшуванням і пранням. Якщо не використовувати даний метод, то велика або прилипла пил перетворюється в бруд і розкладається на інші елементи. Власне тому після струшування великі частини, що залишилися прибираються за допомогою скребка. На спеціальних миючих установках вся ця процедура виконується автомататіческі.

В процесі прання килимів застосування скребка є однією з найбільш важких етапів, саме тому ця частина при чищенні опускається. Компаній, які використовую даний метод, дуже мало і відповідно їх послуги на порядок дорожче. Застосування скребка в автоматичну прання вже почалося, з часом ця частина чистки вже буде більш розширюватися.

На автоматах, де є все вище описані елементи, це метод робить прання і чищення килимів бездоганною. Старанні і сильні кадри, які працюють в компанії з застосування даної технології, покращують дану процедуру, так як без неї сто процентною очищення отримати неможливо.

3.Вибір засобів для прання

Одним з найбільш важливих процесів в пранні килимів є правильний вибір миючого засобу. Для того щоб вибрати якісний шампунь для прання килимів, необхідно володіти додатковою інформацією, яку легко можна знайти в інших розділах нашого офіційного сайту. (Дивіться ERA111 розділ Меню)

Ручна машина для прання килимів досить відома і користується популярністю. Особливо через здатність виводити окремі види плям.

- Прання щітками за допомогою автоматичних машин.

Альтернативою попереднього методу може послужити автоматичне прання. Це індустріальний спосіб чистки за допомогою щіток на апаратах для прання килимів. Апарат має більше однієї щітки, які працюють під управлінням спеціального оператора і роблять одночасні руху, охоплюючи всю площу килима. Дані апарати збираються на заводах за допомогою інших же машин.

Процес грабленія з недавнього часу виконується автоматично на машинах для прання килимів.

Перевага переходу на машинне прання полягає в тому, що килими можна чистити по одному. З плином часу машини будуть виконувати весь процес прання самостійно. Поки тільки чистка, що важливо.

- Застосування скребка. полоскання

Якісна прання виводить бруд на поверхню і очищається скребками. Скребки на машинах найкраще підходять для даної операції. Ця функція постійно модернізується.

Цей момент чистки є не мало важливим в основному процесі.

Умовою виконання даної процедури автоматом є відмінна система і програми, а в разі ручного виконання робітник повинен мати фізичну силу.

Циклічна процедура грабленія і змочування чистою водою, як в ручну, так і механічно, грає роль такого важливого процесу як ополіскування.

- Виджим

Чистка килимів неможлива без віджиму. Машини для віджиму виготовлені з хромованого нержавіючого матеріалу, розвивають швидкість крутного моменту до 1500-2000 оборотів, налаштовуються з пульта управління.

Для процесу віджиму килимів в основному використовують два види машин:

а) машина для віджиму у вигляді казана.

б) машина для віджиму у вигляді труби.

Випрані килими в казан машини для віджиму складаються, а в машини для віджиму у вигляді труби килими закладаються рулонами. В останні роки при віджиманні після прання в основному користується перевагою машини для віджиму у вигляді труби.

- Вивішування

Після виходу з машини для віджиму, килими вивішуються на перекладину з проміжками в 20-25см. Ательє для прання килимів обов'язково має бути критим, приміщення для сушіння килимів повинно мати оптимальну циркуляцію повітря, тому розміщення місця повинно бути ретельно продумано.

Поперечини для вивішування повинні бути з нержавіючої сталі, щоб в разі появи іржі не забруднити чистий продукт.

- Збір. Перевірка якості. Очищення поверхні. Ароматизація. упаковка

Після чистки просушені килими розкладаються на окремих столах для перевірки якості. Поверхня килима ретельно оглядається на наявність частинок ниток, волосся та інших сторонніх предметів. Все ретельно прибирається з поверхні.

З розвитком технологій фірми для виготовлення машин для прання, винайшли дуже цікаву альтернативу ручної сухому чищенню. Тепер машина сама проводить заключну чистку поверхні килима і потім надає запах килиму, згортає в рулон.

Після всього перерахованого вище килими складаються, ароматизируются, і в ідеально чистому стані назад развозятся замовникам.

Інформація про процес прання, описана в статті, може відрізнятися в деталях в різних компаніях.

Удосконалена технологія прання килимів та Era 111

Прання килимів досить клопітка справа.

Щоб домогтися якісного результату, всі процеси повинні бути завершені в повному обсязі. Управління цим процесом є основоположним.

 

Для досягнення результату є наступні загальноприйняті норми:

 

- процес прання килима від забруднення, і особливо від характеру плям, повинен бути виконаний без недоліків. У приладах, що виконують даний процес, щітки повинні бути жорсткими, автоматичні машини повинні ідеально стикатися з килимом.

 

- якщо даний процес проводиться недостатньо якісно, ​​з плямами дуже складно боротися.

 

Для ефективного видалення різних видів плям, в залежності від їх складу і особливостей, необхідно застосовувати відповідні матеріали.

 

Плями рослинного походження: томатної пасти, соусу, вершкового масла і ін. Можна вивести - перхлоетіленом; на чорнильна пляма можна впливати за допомогою білого спирту і шампуню для килимів. Цей приклад може бути продовжений. Використання різних розчинів в промислової пранні килимів є не економним, а в нинішній ситуації не практикується.

 

У вище описаних прикладах, тандем хорошою прання з щіткою і Era 111 справляється з 98% плям. У складі даного препарату є високий відсоток пятновиводящих активних речовин.

 

 Великі компанії, що мають сотні філій і мережі франшиз, які працюють в клінінгової системі, не дають гарантій щодо плям. У своїй практиці вони використовують різні види технологій з застосуванням даних розчинів. Наприклад, при видачі одягу з хімчистки даний факт вказується фразою «для виведене плям гарантій не даємо» тим самим, підкреслюючи цей факт клієнтам.

 

Дані ситуації недійсні в пранні килимів, при застосуванні жорсткої щітки і якісної чистки.

 

Хочеться зробити акцент на тому, що в пранні килимів автоматичні машини повинні добре натискати на килим і щітки повинні бути зроблені з жорстких щетинок. При можливості визначення зони з плямами, машину необхідно навести на цю ділянку і зафіксувати в необхідному положенні. Якщо це ручна машина, то її потрібно стикатися в даному місці, щоб зробити локальну чистку..

 

Далі пропоную перейти до теми забруднень.

 

Класичним методом очищення від забруднень є застосування скребка.

 

Використання скребка: ворс розм'якшується щіткою і Era 111 піднімає забруднення з середини ворсу на поверхню, тим самим, надаючи можливість повністю від неї позбутися.

 

Шампунь для килимів Era 111 володіє надпотужної формулою з видалення забруднень.

 

Era 111 розм'якшуючи бруд між ворсом, полегшуючи процес грабленія.

 

Крадених виконується за допомогою автоматичних машин і спеціального апарату, але в класичних місцях при пранні килимів не обійтися без людської праці. В автоматичних машинах в основному є одностороннє Крадених. Деякі виробники машин воліють високі технології вакууму, какблоуер.

 

Використання скребка є одним з умовою в боротьбі із забрудненнями.

 

Гарне використання скребка і гребінця також дуже ефективно в видаленні катишек з килимів.

 

Віджимання на високих швидкостях, контроль після прання, при не виконаному процесі грабленія, видалення ворсу, є найважливішою частиною в загальному управлінні якістю.

 

Для отримання відмінного результату ці загальноприйняті правила на практиці зазнають деяких змін, але все-таки залишаються основними.

 

В кінці хотілося б підсумувати:

- для ефективного прання килимів на автоматичних машинах або ручних машинах необхідно використовуватися жорсткі щітки (при необхідності чиститься по кілька разів);

- при наявності плям виробляти локальну чистку (чистити скребком і гребінцем), а Era 111 є незмінним продуктом у всьому цьому процесі 

Таблиця ідентифікації різних волокон килимів

Тип волокна

Загоряється

Процес горіння

Поза полум'ям

Запах

Залишок після горіння

Шерсть і шовк

легко

Пламя бризкає, горить плавно, не плавиться

гасне

палених волоссь, пірїв

чорна зола, легко роздавлюється в дрібний пил

Віскоза і бавовна

легко

жовте полум'я, горить плавно,не плавиться

горить

паленої папери

сіра зола

Ацетатне волокно

легко

швидко горить, шипить,не плавиться

горить

запах оцету

попіл сірого кольору

Поліестер (поліефір)

легко

швидко горить, спостерігається кіптява і плавлення

горить

пластика

глянцева чорна кулька

Поліамід (нейлон)

важко

синє полум'я, горить плавно, не плавиться

гасне

сердерея

глянцева чорна кулька

поліпропілен

важко

чорний дим, швидко горить, спостерігається плавлення

гасне

смоли, воску

темна або коричнева кулька

Акрил

важко

швидко горить, спостерігається кіптява і плавлення

гасне

підгоріле м'яса

чорна кулька, легко роздавлюється

ПВХ

важко

швидко горить, спостерігається кіптява і плавлення

гасне

хлору

черна кулька, легко роздавлюється